Uzmanlardan yaz makyajı hileleri

0
9
Uzmanlardan yaz makyajı hileleri
Uzmanlardan yaz makyajı hileleri

Meşhur makyaj uzmanı Corci, bir fuarın açılışında Ebru Şallı’ya makyaj yaparken, bir takım tavsiyelerde  bulunmayı da ihmalkârlık etmedi. Özellikle yaz aylarına girdiğimiz şu dönemlerde cildin ter bezlerinin harekete geçmesi nedeniyle makyaj malzemelerinin daimi özelliğini yitirebileceğini bildiren Corci, “Çok ince bir fondöten, açık renk farlar ve açık renk dudak boyası kullanılmalıdır. Rimel kullanırken de daha fazla kalıcı özelliği fazla olan ürünler tercih edilmelidir. Yine makyaj temizlenmesinde ise temizleyici kremler kullanıldıktan sonra cilt temizleyici özelliği fazla olan sabunlar tercih edilmelidir”, dedi.

Ünlüleri  makyaj hileleri kurtarıyor

 Filmlerde ve fotoğraflarda pırıl pırıl ciltleriyle objektiflere tebessüm eden ünlülerin kusurları gözler önüne serildi. Sinema yıldızlarını yakından tanıyan bir deri hastalıkları uzmanı, internet sitesi kurarak Elizabeth Hurley, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Johnny Depp, Britney Spears gibi ünlülerin deri kusurlarını açıkladı. “Skinema” adlı internet sitesinde yıldızların “deri sırlarını” birer birer açıklayan Vail Reese’e tarafından, meşhur model Elizabeth Hurley sivilce izlerine karşın hoş gözükmeyi başarıyor. Hurley’in ışık, kamera ve makyaj hileleriyle hoş göründüğü öne sürüldü.

Sivilceleri örtüyor

Pop müziğin genç yıldızı Britney Spears’ın da yüzünde sivilce izleri bulunduğu oysa bunları makyaj yardımıyla gizlediği açıklandı. “Snatch” filmiyle izleyici karşısına çıkan, Hollywood’un en yakışıklı aktörlerinden Brad Pitt ile “Titanic” filmiyle genç kızların gözdesi haline gelen 26 yaşındaki Leonardo DiCaprio da cilt sorunu cildindeki akneleri makyaj hilesiyle gizleyebiliyor.

Göz makyajı

Göz sağlığı uzmanları, göz çevresine yapılan makyajın göz için zararlı olabileceğini belirterek, kayda değer uyarılarda bulundu. Uzmanlar, ürünün mutlaka hipoallejenik olması gerektiğini belirterek, makyaj yapanları, başkalarının malzemelerini kullanmamaları, makyajı olabildiğince kısa zamanda temizlenmeleri, lens kullananların lenslerini makyaj yapmadan önce takmaları konularında uyardı.

Kirpik dibi enfeksiyonları ve çapaklanmanın göz çevresinde en sık görülen sorunlardan olduğunu belirten uzmanlar, en basit bakımın göz çevresi temizliğinin içten yapılmasıyla muhtemel olduğunu kaydetti.

Doğa bin bir renge bürünürken siz de bu değişime bacak uydurmak istemez misiniz? İlkbahar, güzel renkler mevsimidir. Bu mevsimi siz de yüzünüzde yaşatabilirsiniz. Makyaj uzmanları 1998 ilkbahar renklerinin pastel renkler olduğunu açıkladılar. Açık koyu pembeler, sarılar, morlarla, ilkbaharın güzelliklerini yüzünüzde taşıyabileceksiniz.

Gözleriniz, ilkbaharın güzelliklerine bakarken bununla birlikte baharın sembol renklerini de taşıyacak. Gözlerde mavi, pembe ve sarılar uyarı çekecek.

Teninizin rengi ne kadar koyu ise böylece koyu mavi far kullanabilirsiniz. Pembe ruj kullandıktan sonra gözlerinize de pembe far uygulayabilirsiniz.

Açık sarı far, gözlere öbür bir çekicilik veriyor. Eğer kontrasttan hoşlanıyorsanız, gözlerinize biraz kahverengi rimel uygulayabilirsiniz. Farı kalemle değil fırçayla sürmeyi unutmayın. 

Pembe pırıltılar

Pembe dudaklar baharı simgeleyecek. Dudaklarınızı boyarken dudak fırçası kullanmayı dikkatsizlik etmemelisiniz. Yumuşak hafif parlatılmış pembelerle dudaklar daha güzel, daha etkileyici olacak. Dudaklara nemlendirici uygulamayı da unutmamak gerekiyor.

Uzmanlar dudakların yüzde en fazla dikkat çeken bölge olmasını öneriyorlar. Dudakların dikkat çekmesi için de yüzde artı renkli makyaj olmamalı. Beyaz bir cilt üstüne pembe dudaklar, ilkbahar kadınının özelliği olacak.

Birkaç ufak dokunuşla güzelliğinize çekicilik katmanız olası. En içten taktikleri sizin için hazırladık.

CEVAP VER