Teak Ağacı

0
32

Bütün ağaçlardan farklı olarak tanınan Teak ağacı, ağaç çeşitleri arasındaki yeri, altının madenler arasındaki yerine eşittir. Dayanıklılığı, ısı ve nem farklılıklarına uyumu, yaşça büyüdükçe güzelleşmesi sebebi ile Teak ağacı, hayatın çoğu bölümünde ve bilhassa da denizcilikte asırlardır kullanılmaktadır. Tekne masası, Teak masa ve Tik masada bu ağaçtan yapılan denizcilerin vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alır. Her türlü hava koşullarına dayanabilen, sürenin yıpratamadığı bir ağaçtır. Özelliklerinden ötürü ağaçların en kıymetlisidir ve seyrek yer alır.

Teak ağacı fazla şekilde baskı dokulu, eğilme, bozulma, şişmeye ve çekmeye karşı koyan sert bir ahşaptır. Teak ağacının ağır hava koşullarına karşı koyduğu kusursuz uyumu, asırlardır dış mekan masa tarzı eşyaları yapmakta ve rakipsiz bir materyal olarak kullanılmasını sağlamıştır. Teak ağacından oluşturulan mobilyalar tüm bir sene boyu bahçenizde istediğiniz kadar durabilir ve alacağı tek zarar ise kirlenmesi, toz alması olacaktır. Teak ağacı seyrek yer alır zira yalnız Uzakdoğu’da Burma (Myanmar) ve Endonezya’da yetişir.

Teak ağacı natural olarak yağlı bir ağaçtır ve hava koşullarından vakitle eksilen yüzeyel yağları tamamlamak amacıyla seneda 1-2 defa teak yağı ile yağlamak gerekir. Zamanla tasarlanan bakım yağlarının yerine bundan sonra su bazlı koruyucular kullanılmaktadır. Kesinlikle vernik ve türevi kimyasallar kullanılmaz. Sezon ilk haftalarında su bazlı koruyucu ile temizlenen mamüller orijinal renklerini korurlar, aksi takdirde mamüller vakit içersinde grimsi bir renk alır. Bu ağacı yıpratmaz yalnızca rengini değiştirir. Sitemiz Mia Marin üzerinden dilediğiniz ürünlere bakabilirsiniz.

CEVAP VER