Pamuk Yiyerek Zayıflama

0
51
Pamuk Yiyerek Zayıflama
Pamuk Yiyerek Zayıflama

Pamuk Yiyerek Zayıflama Yeni bir perhiz çeşidi model dünyasını ele geçirdiğinde o kadar de hayret verici olmuyor. Bu güne değin Master Cleanse (Limonata) Diyetinden, Tenya (bağırsak solucanı) Diyetine kadar her şeyi deneyen modeller yemek yemek konusunda gözlerini karartmaya niyetliler.

Pamuk Yiyerek Zayıflama

Ama ünlü oyuncu Eddie Murphy’nin model kızı Bria Murphy bir takım modellerin gün içinde sıfır kalori tüketmek adına pamuğa batırılmış portakal suyu yediklerini açıkladığında, bütün sektör karıştı. Modellerin üzerindeki fantastik baskıyı anlatan Bria, özellikle moda haftası boyunca modellere hiçbir şey yememeleri konusunda dikkat verdiklerini açıkladı.

Bütün bu söylentilere uzmanlık alanından bir izah etme getiren Beslenme Uzmanı ve Beslenme Uzmanı Marissa Lippert; son zamanların yeni gıda modasını değerlendirdi.

Spiker: Pamuk toplarını yemeden önce portakal suyuna batırmakta herhangi bir gıda değeri kazanma durumu oluyor mu?
Marissa Lippert: Hayır, hiçbir gıda değeri kazanmıyorlar. Portakal suyuna batırılmış pamukta hiçbir lif yoktur ve kalori olmak yerine besleyici kaynakları kullanma durumu da laf konusu değildir. Sadece kendilerini kısa sürede doymuş hissetmek için pamuk yiyorlar ve portakal suyunun tek amacı ise tadının daha çekilebilir olmasını karşılamak.

S: Peki, sadece portakal suyuna batırılmış pamuklu topları yiyen modeller, enerji seviyelerini nasıl koruyorlar?
M.L: Benim tek tahminim, kafein ve/ya da öteki takviyeleri devam ettirmeleri… Oysa bunun da fazla uzun bir vakit sürebileceğini düşünmüyorum. Yemek yemediğiniz zaman kan basıncınız çok düşer ve tansiyonunuz size can sıkıntısı çıkarır. Bu anlarda ise olasılıkla ağızlarına portakallı pamuk topları atarak enerjilerini yükseltiyorlar. Yemek Yemek yemedikleri için mideleri o kadar küçülüyordur oysa günde 500-800’den pozitif kalori tüketebileceklerini düşünmüyorum.

S: Pamuk topu diyetinin olası alt etkileri nelerdir?
M.L: Kötü gıda onları sağlıksız bir bağışıklık sistemine sürükler. Bunun yanı sıra cisim defalarca aç kaldığı için devamlı özlem ve kıtlık modundadır. Bu da elde kalan tüm yağ ve kasın yakılması demektir. neticede metabolizma bozulur ve birçok hastalık meydana kazanç.

Fazla olarak, pamuk sindirim amaçlı değildir, özofagus ve bağırsak kanalları için zararlı olabilir. Müshillere yoksul kalacakları bir kabızlık yaşamaları da muhtemeldir.

CEVAP VER