Konya İdeal Öğrenci Yurtları

0
30
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-08-24 08:27:14Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Üniversite okuyan herkes, özellikle şehir dışında okuyanlar, mutlaka yurt hayatına girmişlerdir. Özel ya da devlet fark etmez bir şekilde o yurt ortamını, hayatını görmüşlerdir. Yurtlar genel olarak kız ve erkek ayrı olur fakat bazı devlet yurtlarında birleşik, ortak olabiliyor.

Misal Konya Mevlana Üniversitesi’nden bahsedelim. Konya öğrenci yurduda aynı şekilde kız ve erkek ayrıdır. Özellikle Konya özel yurtlarında bunları görebilirsiniz. Tabi ki özel ve devlet yurtların arasında çok fark var. Birisi lüks ve teknolojik, temiz olmakla beraber diğeri yani devlet olanı genelde daha az temiz ve lüks değil klasik yurt olur.

Konya yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olduğundan dolayı burada üniversite okumakta bir o kadar güzel ve geniş kampüsleri sayesinde rahatlıkla üniversitede şehir hayatı bile yaşayabiliyorsunuz. Tek farkı ise şehir merkezine en uzak üniversitelerden birisi olmasıdır.

Yurt ortamlarında ev ortamlarına nazaran daha fazla eğlence, neşe ve güzel ortamlar göreceğiniz kesindir. Bu yüzden genel olarak yurt ortamı tercih eden öğrenciler yalnızlığı ve özgürlüğü sevenler ev ortamını daha çok tercih etmektedirler.

 

CEVAP VER