Aydınlık bir deri için ipuçları

0
75
Aydınlık bir deri için ipuçları
Aydınlık bir deri için ipuçları

Mutfaktaki malzemelerimizle evde kendi kendimize bitkisel çözümler nasıl yaratabiliriz? Bundan Başka uzun vadede, fazla daha minik maliyetlerle kalıcı sonuçlar elde etmeye ne dersiniz?

Parlak bir cilt için ipuçları

GLİSERİN

Salatalık suyu, gliserin ve gül suyunu karıştırıp cildinize bir pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Bilhassa gül suyu fazla etkili, güneşe çıkmadan önce ya da döndükten sonra uygulamalısınız.

FILIKA AĞACI, ZERDEÇAL, SÜT

Sandalağacı tozu, birazcık zerdeçal tozu ve sütten oluşan ince bir macun yapın. Bunu yüzünüze sürüp, birkaç dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Cildinizde doğal ışıltı ve tazelik hissedeceksiniz.

TAZE SÜT, TUZ VE LİMON SUYU

Azıcık taze süt alın; tuzlu ve birkaç damla limon suyu ekleyin. Bu üç malzemeyle cildinizi temizleyip, gözeneklerinizi açabilirsiniz.

DOMATES SUYU

Domates suyu limon suyuyla karıştırılarak yüzün yumuşak ve parlak olmasını sağlar.

LAHANA SUYU VE BAL

Lahana suyunu birazcık balla karıştırsanız cildinizin ince çizgilerinin önüne geçmiş olursunuz.

HAVUÇ SUYU

Cildinize havuç suyu kullanmak ilk elden bir doğal parlaklık elde etmenin fantastik bir yoludur.

BAL VE TARÇIN TOZU

3 kaşık balı biraz tarçın tozuyla karıştıralım. Özellikle sivilceli ciltler için birebirdir. Sivilcenin üstünde 1 gece bırakıp sabahtan yıkayabilirsiniz.

KAYISI, YOĞURT VE BAL

Pürüzsüz bir cilt almak isterseniz bu üçlüyü karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizin daha gergin ve nemli olduğunun farkına varacaksınız. Evdeki malzemelerinizle yapmış olduğunuz bu uygulamaların tümü cildinize parlaklık katmak için.

(YASEMİN SERVET / AKŞAM)

CEVAP VER